1956

Twój IP: 3.81.89.248
05-12-2021

,,In der Weihnachtsbäckerei …’’

-tak brzmi początek znanej niemieckiej kolędy. Tak można również nazwać sobotnią (26 listopada 2016) wyprawę dzieci, rodziców, dziadków i członków DFK Długomiłowice do cukierni. Wyjechaliśmy o 9.00 rano busikiem i prywatnymi samochodami. Już z daleka zobaczyliśmy znane kominy piekarni. Byliśmy tam przecież również rok temu. Powitał nas zapach cynamonu, piernika, przypraw świątecznych. Zapach Świąt. Ubraliśmy nasze fartuszki, czapeczki i byliśmy gotowi do pracy. Trochę zaniepokoiła nas duża ,,Nudelkula”, ale okazało się, że nawet przedszkolaki dają radę. Blachy zaczęły zapełniać się ciastkami. Ależ tam były różne formy; oczywiście gwiazdki, buciki, księżyce, renifery. Niektórych poniosła fantazja i stworzyli własne dzieła. Zaczęło się wypiekanie. A następnie ozdabianie. Tutaj już nasi starsi wkroczyli do akcji pełną parą. Na koniec każdy z nas miał pudło pełne ciastek własnoręcznie ozdobionych. Aż szkoda je zjeść! Teraz to już tylko czekamy na święta. Wyjazd nasz mógł się odbyć dzięki współpracy naszej szkoły z DFK Długomiłowice.Dziękujemy.

Zdjęcia można zoabczyć TUTAJ.