herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2490775
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
1176
1038
6042
2422470
13982
25148
2490775

Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

GIMNAZJALIŚCI PIĘKNIE RECYTOWALI O POLSCE

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Kiedy myślę, Ojczyzna...", który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Polskiej Cerekwi. Jakub Pietrzak z kl. IIIa zdobył I miejsce, a Tomasz Orlik z kl. IIIb zajął III miejsce.

20181127 093750

Świętujemy w przedszkolu 100 lecie odzyskania niepodległości

9 listopada wszyscy uczestniczyliśmy w szkolnym apelu, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. O godz. 11.11. wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.
19 listopada w przedszkolu dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny dotyczący tej ważnej rocznicy, na który zostali zaproszeni wszyscy chętni rodzice. Było bardzo uroczyście.

Zdjęcia w naszej Galerii

Przegląd Pieśni i Tańca Patriotycznego

W środę 14 listopada 2018 r. grupa przedszkolaków tj.: Julia G, Nadia U, Wiktoria H, Amelia C, Marcin K, Marcel D, Dominik P i Marcel P reprezentowała nasze przedszkole na Przeglądzie Pieśni i Tańca Patriotycznego zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reńskiej Wsi. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski przez wszystkich uczestników i zaproszonych gości. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez organizatora przeglądu. Piękne prezentacje przedszkolaków na scenie były nagradzane gromkimi brawami. Dziękujemy bardzo za pamiątkowe dyplomy i upominki oraz słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za życzliwość i okazaną pomoc.
Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ

Wierszem uczcili niepodległość

6 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej pt. „Ojczyzna słowem malowana”, którego celem było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas I-II SP
I miejsce – Kinga Strzyż
II miejsce – Paweł Gola
III miejsce – Emilia Pytlik

W kategorii klas IV-VI
I miejsce – Paulina i Emilia Piegza
II miejsce – Roksana Strzałka
III miejsce – Kamila Kukiełka

W kategorii klas VII, VIII, III gim.
I miejsce – Tomasz Orlik
II miejsce – Jakub Pietrzak
III miejsce – Weronika Sokół

20181106 111119 20181106 111207

„ROWEREM W NIEPODLEGŁOŚĆ”

17 września rano wyruszyliśmy biało – czerwonym korowodem rowerowym w stronę Zakrzowa. Tam, w GOSIR czekały na nas atrakcje przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowiczkach. Rajd miał na celu propagowanie idei patriotyzmu. W drodze do Zakrzowa towarzyszył nam pan Wojciech Jagiełło. Gdy dotarliśmy na miejsce, serdecznie przywitano wszystkich uczestników, następnie pan dr Ryszard Mozgol, Naczelnik Edukacji IPN w Katowicach, wygłosił referat na temat „Polskie drogi do niepodległości”. Obejrzeliśmy również pokaz grupy rekonstrukcji historycznej – żywa lekcja historii. W międzyczasie można było obejrzeć wystawę czasopism sprzed stu lat. Był też bazarek, z którego można było zabrać książkę do domu, za darmo. Na zakończenie graliśmy w gry i zabawy integracyjne. Po posiłku wróciliśmy do Długomiłowic. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy