Twój IP: 3.234.245.121
20-02-2020

Poznajemy zawody rodziców.

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi podczas zabaw dowolnych. Dlatego zorganizowałam w grupie „Motylków” cykl spotkań z przedstawicielami różnych zawodów. Podczas pierwszego spotkania gościliśmy w przedszkolu mamę naszego kolegi Samuela, która pracuje w firmie Solidaris - Transport i Spedycja w Kędzierzynie Koźlu. Nasz gość opowiedział nam o działalności firmy i pracy kierowców, którzy dużymi ciężarówkami przewożą towary po całej Europie. Wspólnie odczytywaliśmy na mapie nazwy państw do których jeżdżą kierowcy firmy, oglądaliśmy piękne modele samochodów. Słuchaliśmy informacji o trudnej pracy kierowców popularnych TIR-ów, którzy spędzają w trasie kilka, a nawet kilkanaście dni. W czasie spotkania dzieci były bardzo zainteresowane tematem, chętnie wypowiadały się w oparciu o swoje obserwacje i spostrzeżenia.
Serdecznie dziękujemy pani Beacie i firmie Solidaris za spotkanie oraz podarunki dla przedszkolaków - cukierki i odblaski. Zdjęcia TUTAJ.