herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2120518
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
2002
1764
4983
2054000
33392
34037
2120518

Twój IP: 3.237.200.21
22-09-2020

INNOWACJA TEATRALNA

29 października pojechaliśmy do Teatru Ziemi Rybnickiej na pierwsze warsztaty teatralne w ramach innowacji pedagogicznej, która  od października jest realizowana w naszej szkole. W lekcjach teatralnych uczestniczyli uczniowie klas VI, VII i VIII. Na początku zostaliśmy przywitani przez dyrektora teatru Michała Wojaczka oraz prowadzących warsztaty. W krótkim wystąpieniu dyrektor opowiedział o historii teatru, jego specyfice i ważnych wydarzeniach, które mają tam miejsce. Mieliśmy także okazję zajrzeć do pomieszczeń, które nie są dostępne dla widza. Następnie podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza została na dużej scenie i razem z panią Izabelą uczyła się poruszania na scenie i wyrażania emocji za pomocą ruchu, gestu, mimiki. Druga grupa udała się na zajęcia taneczne do sali baletowej. Pani choreograf pokazywała jak rozciągnąć ciało i nauczyła nas synchronizować ruchy. Po 1,5 godz. nastąpiła zamiana grup warsztatowych. To był wspaniały  czas spędzony w niezwykłym świecie teatru, emocji, ruchu, wyrażania siebie. Zmęczenia, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w Teatrze Ziemi Rybnickiej, w styczniu. 
Innowacja "Przygoda z teatrem" autorstwa Barbary Pietrzak będzie realizowana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długomiłowicach od października do maja. Zaplanowane zostały cztery warsztaty wyjazdowe do Teatru Ziemi Rybnickiej, które zakończą się występem naszych uczniów na dużej scenie. Ponadto w ramach innowacji, w szkole odbywają się zajęcia teatralne prowadzone przez Alinę Buchtę i Barbarę Pietrzak, podczas których młodzi aktorzy wykorzystają wiedzę i umiejętności nabyte na warsztatach oraz przygotują własne przedstawienie teatralne. Wyjazdy do teatru i realizacja innowacji są możliwe dzięki współpracy z paniami Barbarą Franicą i Anną Tyczką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Reńskiej Wsi oraz Wójtowi Gminy Reńska Wieś.
 
Zdjęcia Tutaj

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy