2120492

Twój IP: 3.237.200.21
22-09-2020

Młodzi badacze z Długomiłowic

Od października 2019r. nasz oddział przedszkolny uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Kreatywne Przedszkole. Twórczy Maluch”, którego koordynatorem jest pani Magdalena Pawlik, wychowawca grupy sześciolatków. W ramach realizacji jednego z zadań utworzono w sali Pszczółek kącik Młodego Badacza, do którego dzieci oraz rodzice poprzynosili wymagane przyrządy, pojemniki oraz sprzęty służące do przeprowadzenia licznych doświadczeń. Całej akcji przyświeca przesłanie Konfucjusza : ‘’ Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – a zapamiętam. Pozwól mi działać -a zrozumiem”. Przez ostatnie dni przeprowadzono szereg doświadczeń i eksperymentów, a do udziału w tych twórczych zajęciach zaproszone zostały dzieci z grup Smerfów i Żabek. Wykonano następujące eksperymenty : ciecz newtonowska , klej z wody, bariera wodna (magiczna sztuczka z wypełnionym wodą słoikiem, a następnie odwróconym   do góry dnem, z którego nie wylewa się płyn), wybuchający wulkan , balonik, eksperyment z jajkiem w occie, gasnąca świeczka, klej z wody oraz sympatyczny atrament. Największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie z wybuchającym wulkanem oraz nadmuchiwanym balonikiem napełnianym roztworem z pączkującyh drożdży i pochłaniająca jajko butelka. Dzieci mogły samodzielnie przygotować tzw. „sympatyczny atrament”, a potem się nim podpisać. Na koniec każdy uczestnik otrzymał odznakę „ Młodego Badacza”.

Zdjęcia TUTAJ