1975565
1975565

Twój IP: 18.206.187.81
31-05-2020

Informacja dla Rodziców, Uczniów, Nauczycieli.

Zgodnie z zapisami rozporządzeniem MEN od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020r., w których określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym wykorzystana będzie jak dotychczas platforma e-dziennik, oraz dodatkowo dla uczniów
klasy V, VI, VII, VIII platforma e-dziennika Microsoft Office 365.Uczniowie maja możliwość codziennego kontaktu z wychowawcą klasy oraz nauczycielami .

Sposoby realizowania kształcenia na odległość                                                                                                                                                                         Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
W przypadku przedszkola i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.