Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Matematyki.

Jan Śniadecki powiedział : Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”

Mając na uwadze tę przesłankę, wychowawczynie z każdej grupy wiekowej przygotowały szereg atrakcyjnych zadań matematycznych. Przedszkolaki zostały” ukoronowane” tematycznymi opaskami z cyframi i znakami matematycznymi. Zmagania matematyczne toczyły się wokół liczb, figur geometrycznych i zabaw kształtujących orientację przestrzenną. Dzieci układały figurowe obrazy, kolorowały i oczywiście przeliczały.

Pitagoras powiedział :„Liczby rządzą światem”, a nasze przedszkolaki rządziły tego dnia liczbami śpiewając piosenkę o” Głodnej gąsienicy, która liczbami się zachwyca”. Klasyfikowanie kwiatów z kolorowej łąki i zabawa w” Klamerkowe działania” to domena sześciolatków. Układanka cyferek z kolorowych pasków i zabawa z wykorzystaniem magicznych farb zmobilizowała pięcio i czterolatki do skrupulatnego wypełniania matematycznej łamigłówki. Najmłodsza grupa skupiła się tego na zadaniach wykorzystujących znajomość kolorów i doskonalących orientację przestrzenną. Ciekawą propozycją stymulująco-sensoryczną   okazała się zabawa: „Przegryziony liść”, a piosenka „Kolorowa gąsienica” stała się muzycznym hitem Dnia Matematyki.

Galeria zdjęć tutaj