Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA U NAS

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA czyli Winnie the Pooh obchodzony jest 18 stycznia w rocznicę urodzin pisarza Alana Alexandra Milne, który stworzył literacką postać rozkosznego misia o małym rozumku ale wielkim sercu. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.

W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Z tej okazji we wszystkich grupach zorganizowano zabawę, podczas których nie zabrakło zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak powstała książka o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt: „ Kubuś Puchatek i jego niesamowite przygody”. Dzieci przyniosły ze sobą maskotki Kubusia, oprócz tego ubrani w kolory żółte i czerwone. Nie zabrakło tez ulubionego przysmaku Puchatka, czyli miodu. Ochotnicy kosztowali odrobinkę tego misiowego przysmaku. Następnie przyszedł czas na zabawy ruchowe, odtańczyły misiowy taniec oraz na poczęstunek otrzymały babkowego misia. We wszystkich grupach przedszkolaki kolorowały ilustracje misia, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zabrały ze sobą do domu dobry humor ze spotkania z nim.