herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2115466
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
951
638
6466
2042021
28340
34037
2115466

Twój IP: 3.237.200.21
19-09-2020

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony od roku 2008, lecz w naszym przedszkolu po raz pierwszy postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień odkrywania dziecięcych talentów. W miniony wtorek 15 września wszystkie przedszkolaki oraz wychowawczynie pojawiły się w nakrapianych ubraniach. Każda sala została udekorowana w barwne kropki, a wychowawczynie z grupy Smerfów, Żabek oraz Pszczółek zaprezentowały dzieciom książkę Petera H. Reynoldsa pt.: „ Kropka”. Ta wzruszająca historia małej dziewczynki o imieniu Vashtii zainspirowała dzieci do stworzenia niepowtarzalnych prac plastycznych z wykorzystaniem kropek. Przedszkolaki otrzymały do dyspozycji bibułę, kolorowy papier, cekiny a nawet pomponiki. Dziewczynki wykonały wdzięczne kokardy do włosów, a chłopcy imponujących rozmiarów   muchy. Cekiny przyozdobiły roześmiane buzie, a kolorowe pomponiki okazały się bardzo przydatne do namalowania kropkowanych obrazów. Wszyscy bawili się świetnie, a Kropka od tej pory stanie się dla nas synonimem Tego, co może być początkiem Czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego.

Zdjęcia tutaj

Przedszkolaki

 

2020 06 30 00 46 00 Kochane Dzieci Drodzy Rodzice1.pdf Adobe Acrobat Reader DC zmniejszone

"Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

 Choć Przedszkole żegna Was, 

   to wakacji nadszedł czas."

         29 czerwca 2020 roku odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku przedszkolnego 2019/2020 oraz pożegnania Starszaków. Za nami okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym, w którym nie mogliśmy się zobaczyć – czas pracy zdalnej.

    Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy wszystkim Absolwentom i Przedszkolakom naszego Oddziału wiele radości i  spełnienia marzeń, a na wakacje samych przyjemnych i niezapomnianych zdarzeń.

                                                                                                                                          Wasze Panie J

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU.

Ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania placówki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19,

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA PRZEDSZKOLA

ZOSTANIE ZORGANIZOWANE

29 CZERWCA 2020 r.

Z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.
Rozdanie przedszkolakom pamiątkowych dyplomów i pożegnanie przez wychowawców poszczególnych grup wiekowych odbędzie
się według ustalonego harmonogramu w wyznaczonych miejscach w amfiteatrze.
   Prosimy, aby rodzice nie wchodzili na teren szkoły i przedszkola.
Dzieci, powinny mieć założone maseczki ochronne oraz zachować dystans społeczny 2 metry.
Po zakończonym spotkaniu w poszczególnych grupach
nie gromadzimy się na terenie placówki.

Z marynarskim zawołaniem :  ”AHOJ PRZYGODO !”

zakonczenie roku
Życzymy wszystkim udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji

Dzień Ojca

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce 23 czerwca. Tego dnia wszyscy tatusiowie mają swoje święto. Jest to doskonała okazja do tego, aby pokazać, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu ojcowie.

Nasze Przedszkolaki postanowiły zrobić swoim tatusiom niespodziankę, w postaci filmiku, na który serdecznie zapraszamy.

Dzień Ojca jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragniemy złożyć życzenia:
zdrowia, szczęścia i powodzenia
.
Film

Dzień Dziecka

Obchody Dnia Dziecka zawsze były, są i będą okazją do organizowania wszelkich atrakcji

dla naszych Milusińskich;-)

W tym roku wychowawczynie wspierane przez panie wspomagające przygotowały dla Was Kochane Smerfiątka, Żabki oraz Pszczółki   tę oto filmową niespodziankę.

Kochane Przedszkolaki !

Z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby codziennie spotykało Was coś miłego i dobrego, uśmiechu od ucha do ucha,... i to od rana do wieczora, nieustannego odkrywania piękna

i wspaniałości świata, rozwijania swoich licznych talentów oraz radosnego, twórczego

i bezpiecznego pobytu w naszym przedszkolu.

Pani Dyrektor Jolanta Belko

wraz z wszystkimi Paniami pracującymi w naszym przedszkolu.

Bajka terapeutyczna "Jaś wraca do przedszkola"

Niektóre przedszkolaki mogą mieć problem z powrotem do przedszkola po długiej nieobecności. Zachęcamy Państwa do przeczytania dzieciom bajki terapeutycznej Pauliny Matuszek pt. “Jaś wraca do przedszkola” ., która może im w tym pomóc. Bajka została stworzona specjalnie dla bardziej wrażliwych dzieci, które miewały trudności w adaptacji i wracają do przedszkola po izolacji.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem : 
„ Maluchy, Średniaki i Starszaki to bezpieczne przedszkolaki ”

Udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursie Plastycznym pod hasłem: "Maluchy, Średniaki i Starszaki to bezpieczne przedszkolaki" wzięły dzieci z dwóch grup wiekowych 3-latków oraz 6-latków. Wszystkie przysłane prace zasługiwały na wyróżnienie i dlatego ich autorom zostaną wręczone drobne upominki, kiedy tylko nadarzy się sposobność. Regulamin konkursowy określa, że do etapu II mogliśmy wybrać jedną pracę z każdej grupy wiekowej. Wspólnie z wszystkimi wychowawcami naszego przedszkola wytypowaliśmy z prac nadesłanych przez Pszczółki- pracę Angeliki, natomiast z grupy Smerfów została wybrana praca Kacpra. Prace zostały przesłane do Radomia. Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego etapu ma nastąpić 15 maja.

Laureatów konkursu wyłoni komisja powołana przez organizatorów. Dyplomy i upominki będą przesłane pocztą. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
20200503 205640 1 zmniejszone zmniejszoneIMG 20200505 WA0061 1 zmniejszone

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Grupa SMERFÓW nie mogła pominąć tak ważnego tematu, bo ziemia to nasza planeta, na niej żyjemy i musimy o nią dbać. Dzieci z grupy „SMERFÓW” zapraszają na oglądanie krótkiej relacji z ich działań.

 

Konkurs - Przedszkole

Uwaga Konkurs w Przedszkolu !

Zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków do udziału w konkursie z okazji przypadającego na dzień 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi. Szczegóły na plakacie poniżej.

plakat

Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Do pobrania -> Konkursy

Przedszkolaki to czyste dzieciaki

zdrowo i

Z okazji przypadającego 27 lutego, Dnia Niedźwiedzia nasz projekt w którym bierzemy udział czyli Kids Zdrowo i Sportowo, wspólnie ze swoim partnerem akcji- firmą Velvet zorganizowali  konkurs „Świętuj z Misiem Velvetusiem… na sportowo!

Nasze przedszkolaki podczas kolejnych z resztą już zajęć o higienie, postanowiły zrobić krótki filmik dotyczący przede wszystkim mycia rąk i wysłać swoje zgłoszenie do udziału w tym konkursie. Nagroda główna to zestawy pluszowych misiów Velvetusiów. Każde dziecko w zwycięskim przedszkolu otrzyma swoją przytulankę. Cała akcja jednak nie polega tylko na wzięciu udziału w konkursie, najważniejszym akcentem podczas tych zajęć jest upowszechnianie świadomości dzieci na temat zagrożeń wynikających z braku nawyków higienicznych, które mogą doprowadzić do szerzenia się chorób przenoszonych drogą brudnych rąk.

@światvelvet
@kidsandsport
#akcjazdrowoisportowo

 

 

certyfikat

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE

Nauczyciele przedszkolaków ogromnie tęsknią za swoimi podopiecznymi. Jest im bardzo smutno, że nie mogą się wspólnie bawić w naszym przedszkolu. Dlatego zachęcili swoich podopiecznych do włączenia  się w akcję organizowaną w innych krajach.  Idea pojawiła się w Europie i USA, zgodnie z którą rodzice i dzieci malują tęczę z napisem “Andra Tutto Bene” po włosku lub „Let’s all be well” po angielsku i wieszają w oknach domów na znak nadziei na lepsze, weselsze jutro. My zrobiliśmy tak samo! wbd

Dzieci stworzyły razem z Rodzicami tęczę (dowolnego formatu i dowolną techniką) , napisały hasło: „WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE” i wywiesiły w swoich oknach. Dzięki Niech ten czas będzie pełen kolorów i dobrej zabawy, z nadzieją, że niedługo się spotkamy.

20200415 182307 zmniejszone

Podsumowując zaangażowanie przedszkolaków w akacje #wszystkobędziedobrze oraz #zostańwdomu, postanowiliśmy nagrać film. Zapraszamy wszystkich do pozostania w domach – jeżeli to tylko możliwe – i wspólnego oglądania.

 

 

 

 

Montessori

W naszym oddziale przedszkolnym od tego roku szkolnego 2019/2020 wraz ze zmianą kadry pedagogicznej pojawiły się nowe kierunki edukacyjne – są to elementy zaczerpnięte z pedagogiki Marii Montessori.

1

Dlaczego Montessori?

„Pomóż mi zrobić to samemu” -To zdanie świetnie definiuje pedagogikę Marii Montessori. Tak naprawdę chodzi tu o pewną filozofię życia codziennego, o sposób traktowania dziecka i życzliwego towarzyszenia mu na każdym etapie jego rozwoju. Małemu dziecku należy dać możliwość samodzielnego działania – odpowiednio do jego wieku i umiejętności.

Jesteśmy przekonani, że naturalne predyspozycje dziecka, jego chłonny umysł, naturalna fascynacja nowymi zjawiskami ( tzw. faza wrażliwa) stanowią doskonałą podstawę do samodzielnego i zdrowego rozwoju.

2

 

 

Wspieramy i rozwijamy samodzielność dziecka, któremu należy zapewnić uporządkowane miejsce, aby mogło odnaleźć każdy przedmiot i aby każda zabawa odbywała się w wyznaczonym obszarze.

3

 

W myśl chińskiego powiedzenia : „Czas płynie nieubłaganie. Lecz porządek przedłuża jego trwanie” wdrażamy dzieci do utrzymywania porządku wokół siebie. Pamiętamy, że w uporządkowanym otoczeniu rozwój przebiega w sposób harmonijny.

4

 

Kształtowanie umiejętności psychomotorycznych następuje poprzez działania praktyczne, sensoryczne i poznawcze.        

5       

„Cisza też uczy”

 

6

„Cisza jest żywiołem, w którym formują się rzeczy wielkie”

 

Zgodnie z ideą Marii Montessori dużą rolę przywiązujemy do zajęć wyciszających. „Swoiste lekcje ciszy” są wstępem do nauki skupienia i koncentracji. Pozwalają dzieciom zaangażować się w wykonywaną czynność, a dzięki tym zajęciom lepiej dostrzegają otaczający świat.

Pomoce dydaktyczne stanowią jedno z bardzo ważnych narzędzi stymulujących proces poznawczy dziecka, ułatwiają kształtowanie zdolności motorycznych i obserwacyjnych.

7

 

Pomoce mają wbudowany system samokontroli, co oznacza, że dziecko samo dokonuje analizy i oceny swojej pracy. Wprowadzamy dzieci w świat rzeczywisty. Dzieci chętnie wykonują ćwiczenia grafomotoryczne wykorzystując tacę z kaszą manną.

8

                

Nasi podopieczni posługują się prawdziwymi narzędziami, przelewają wodę do szklanych naczyń,…

9

 

przesypują kaszę/groch….

1011

….zapinają klamerki, zawiązują sznurowadła, słuchają ciszy, utrzymują porządek, pieką ciasteczka, kiszą ogórki.

12

 

Wykonują proste czynności kulinarne jak przygotowywanie sałatek czy zdrowych soków z warzyw i owoców.

13

 

Wspólne konsumowanie samodzielnie przygotowanych posiłków sprawia zawsze dużo satysfakcji 😉

14

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy