Twój IP: 3.234.245.121
21-02-2020

Akcja „Podziel się życiem”

23 listopada przedszkolaki uczestniczyły w akcji „Podziel się życiem”. To ważne wydarzenie było zorganizowane z myślą o sześcioletniej Magdalenie Koszeli, która od kilku tygodni walczy z chorobą. Podczas gdy dzieci uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, dorośli mogli oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie fundacji DKMS.
Zajęcia prowadzone dla przedszkolaków w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi składały się z następujących etapów: zapewnienia bezpieczeństwa, sprawdzania przytomności, wezwania pomocy, sprawdzania oddechu, stosowania pozycji bocznej ustalonej, zastosowania oddechów ratowniczych, uciskania klatki piersiowej. Ponadto dzieci zakładały również opatrunek swoim misiom -bandażowały łapkę i przyklejały plaster. Na zakończenie spotkania- po otrzymaniu pamiątkowego dyplomu i drobnych upominków- przedszkolaki wykonały wspólny taniec oraz zdjęcie z napisem „Magda nasz mały bohater”. Zdjęcia TUTAJ.