herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2120480
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
1964
1764
4945
2054000
33354
34037
2120480

Twój IP: 3.237.200.21
22-09-2020

Międzynarodowy Dzień Jeża w Przedszkolu

W piątek 08 listopada, obchodziliśmy w naszym przedszkolu, międzynarodowy Dzień Jeża. Było to dla nas podwójne święto, ponieważ nasze przedszkolaki od października tego roku, biorą udział w ogólnopolskim projekcie Podróże Jeża ze Zgierza-czyli Dzieci- Jeża zapraszają-wspólnie Polskę poznają. Głównym celem tego projektu jest oczywiście nauka poprzez zabawę. Jest to świetna okazja, do tego by dziecko poszerzało swoja wiedzę. Nieodłącznym elementem zabaw, są rekwizyty, a takim w tym projekcie jest właśnie Jeż ze Zgierza. Wywodzi się on z popularnej, wierszowanej bajki dla dzieci „Przygody jeża spod miasta Zgierza” autorstwa pani Wandy Chotomskiej. Jest on również symbolem promocyjnym miasta Zgierz. Wielkim marzeniem Jeża, jest poznanie przedszkolaków w całej Polsce, wspólne zwiedzenie ich miejscowości oraz przybliżenie dzieciom, wiedzy na temat swojego miejsca pochodzenia. My w ramach projektu, również mamy swojego przedszkolnego Jeża, o imieniu Borys, który jest z nami na co dzień . Na zakończenie projektu , wykonamy foto album – czyli pamiątkę, wysłaną Jeżowi ze Zgierza.

Wracając do samych obchodów święta naszych kłujących przyjaciół, dzień ten był , świetną okazją , do tego by uświadomić najmłodszym, jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

Podczas zajęć, mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę, dotyczącą sposobu życia jeży, dzieci wysłuchały wiadomości na temat ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia, wykonały również, jeżykowe opaski na głowę. Nie zabrakło też, uroczystego odśpiewania sto lat Borysowi, oraz popularnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż…” czy zabaw przy piosenkach np. Wesołe Jeżyki. Wielką radością, dla dzieci był również zorganizowany wyścig z jabłkiem na głowie. Dzieci wykazały się wielkimi umiejętnościami sportowymi i chęcią walki, emocji dodawał tej konkurencji, ogromny doping kolegów i koleżanek. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych było, wyjście na podwórko do pobliskiego parku, w celu zbudowania domku dla Jeży, które sąsiadują z naszym przedszkolem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, nazbierały liści i patyczków, z których powstało miejsce , gdzie Jeże mogą spokojnie przetrwać zimę i zapaść w swój stan hibernacji.

Zdjęcia dostępne TUTAJ lub po kliknięciu w miniaturkę.

img 20191108 wa0023 

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy