Twój IP: 34.226.244.70
25-02-2020

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym Długomiłowicach

Światło uspokaja, wycisza, koi zmysły i dostarcza ogrom estetycznych wrażeń… aby dostarczyć takich miłych doznań, wychowawcy z przedszkola w Długomiłowicach 21 stycznia b.r. zorganizowali warsztaty parafinowe. Dzieci nauczyły się tworzyć kompozycje zapachowe oraz mieszać kolory barwników. W czasie tych zajęć poznały metody produkcji świec, a także technologię topnienia i obróbki parafiny. Przedszkolaki wykonały własne świece parafinowe z dodatkiem kolorowych piasków, aromatów oraz produktów materiału przyrodniczego w różnych formach i kształtach. Piękne barwy żelowej parafiny pobudzały wyobraźnię dzieci i doznania estetyczne. Wykonane i opakowane świece uczestnicy postanowili wręczyć swoim drogim babciom.

Pozostając w tematyce światła 22 stycznia do oddziału przedszkolnego na zaproszenie pani Magdaleny Pawlik przyjechał pan Dariusz Pawłowski z ofertą warsztatów drewnianych, w trakcie których każdy przedszkolak wykonał drewniany świecznik dla swojego dziadka. Dzieci poznały polisensorycznie właściwości drewna i niektóre jego zastosowania. Pracując nowymi narzędziami takimi jak papier ścierny, gips i akrylowa farba, miały okazję do stworzenia małych, drewnianych i niepowtarzalnych   mini arcydzieł.

Tydzień poświęcony babciom i dziadkom zwieńczyły występy przedszkolaków 23 stycznia tj. w czwartek. Każda z grup pod kierunkiem swojego wychowawcy przygotowała krótki pokaz artystyczny, by recytacją, śpiewem i tańcem umilić czas swoim kochanym dziadkom . Składając życzenia i wręczając upominki, każdy wnuk i każda wnuczka dziękowały za miłość i oddanie, którego każdego dnia doświadczają od swoich dziadków.

Notatkę sporządziła pani Magdalena Pawlik

Zdjęcia TUTAJ lub po kliknięciu w miniaturkę.