Twój IP: 34.226.244.70
25-02-2020

Projekt „Wesołe bałwanki”

W dniach 24 i 27 stycznia 2020r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego podjęły się realizacji kolejnego zadania projektowego „Kreatywne Przedszkole- Twórczy Maluch”. Przypominamy, że uczestniczymy w tym projekcie od października tego roku szkolnego. W ramach zadania należało zebrać surowce wtrórne, a nastęnie wykonać z nich pracę techniczną lub plastyczną. Grupa Smerfów pod kierunkiem pani Lucyny Olbrich wykonała podobiznę bałwana w formie płaskorzeźby. Grupa Żabek na czele z wychowawcą, panią Moniką Drejka przygotowała makietę, na której bałwanki uprawiają sporty zimowe na śniegu i lodzie. Natomiast przedszkolaki z grupy Pszczółek pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Magdaleny Pawlik uformowały i ozdobiły podobiznę bałwana, który przyjął formę stojącej figury. Dzieci w tym roku nie mają okazji doświadczać kontaktu z naturalnym śniegiem, więc chociaż w tej formie mogły oddać się zimowemu klimatowi. Z dużym zaangażowaniem i przy użyciu wielu środków wyrazu stworzono małe i duże formy, które można podziwiać do końca tego semestru na szkolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą białe.

Notatkę sporządziła pani Magdalena Pawlik

Zdjęcia TUTAJ lub po kliknięciu w miniaturkę.