herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2739672
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
476
646
3480
2671883
52334
41081
2739672

Twój IP: 44.197.197.23
23-09-2021

Dzień Misia

Niech słowa z dobranocki o Misiu Uszatku staną się mottem dzisiejszego święta:

„ Dzieci lubią Misie. Misie lubią dzieci”.

W tym roku wyjątkowo nie zawitały tłumnie do naszego przedszkola pluszaki.

Ale za to odwiedził nas jeden duży i bardzo przyjazny Miś. Dzieci w każdej grupie wiekowej powitały tego niezwykłego gościa z dużym entuzjazmem, brawami i uśmiechem, lecz także

z pewną dozą niepewności. Nikt przecież nie spodziewał się, że Miś przemówi.

Ba... nawet przeczyta ciekawą bajeczkę o„Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”.

Miś, którego brawurowo odgrywała wychowawczyni grupy trzylatków- Pani Lucynka, zdobył serca naszych milusińskich. Dał się nawet zaprosić do wspólnej fotografii ;-)

A po tej przygodzie odbyły się zabawy tematyczne. Dzieci wykonywały indywidualnie

i zespołowo prace plastyczne- podobizny misiów z wykorzystaniem różnych materiałów tekstylnych. Przedziwne misiaki-pluszaki ozdobiły sale i korytarze przedszkolne. Odbyła się również zabawa w rozpoznawanie najbardziej znanych filmowych bohaterów, a ostatnią z atrakcji dnia była projekcja bajek o Misiu Uszatku i Colargolu.

Dla dociekliwych:

Jaka jest historia dzisiejszego święta?
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku "Washington Post". Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy's Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

Tym samym pierwszy miś maskotka powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Zdjęcia tutaj

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy