herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2490780
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
1181
1038
6047
2422470
13987
25148
2490780

Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

27 listopada br. w naszym Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, zabawa z kostką, owocowe wróżby i wiele, wiele innych zabaw.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku przez klucz, staraliśmy się z jego kształtu odczytać, co jest nam pisane. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Zdjęcia tutaj

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy