Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

BAL karnawałowy w przedszkolu

Nazwa karnawał wywodzi się od łacińskich słów "carvus navalis", które oznaczały wielką ukwieconą łódź poruszającą się na kołach. Przejeżdżała ona po ulicach Rzymu, ku czci boga Dionizosa (Bachusa), w ramach hucznych obchodów powitania wiosny.

Z tej okazji, zarówno w Rzymie jak i w Grecji odbywały się liczne maskarady, tańce, pochody i widowiska uliczne...

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było w czwartkowy poranek, gdzie przybywali różni goście tacy jak: Speider- meni, rycerze, księżniczki, biedroneczki, piraci, kotki oraz wiele innych, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich kolorowych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W balu uczestniczyły wszystkie przedszkolaki z poszczególnych grup. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w zabawach.

Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie.

Galeria zdjeć tutaj

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.