Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

Śniadanie wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, mające bogatą tradycje i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie zasiedliśmy do stołu, gdzie znajdowały się tradycyjne wielkanocne przysmaki tj. jajka, pasztet, szynka i wiele innych przysmaków, którymi z radością częstowaliśmy się pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały piosenki świąteczne. Po śniadaniu wszystkie grupy odwiedził przemiły zajączek wielkanocny, który częstował dzieci czekoladowymi jajeczkami. Przedszkolaki z wielką radością przywitały zajączka, uwieczniając te chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia. Dzieci następnie wyruszyły na plac przedszkolny w poszukiwanie słodkich upominków od zajączka. Dzieciom z grupy „Żabek” w poszukiwaniu towarzyszył zajączek.

Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Galeria zdjęć tutaj