Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczająca wielu przeżyć i emocji.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka w niedalekiej przyszłości. Zwyczaj wróżenia w dzień andrzejkowy, znany jest od bardzo dawna. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kwiatów, zwierząt, ustawianie butów do drzwi oraz zabawy z monetą. Przedszkolaki miały okazję poznać imiona przyjaciół od serca. Pobudziły także swoją wyobraźnię
i kreatywność próbując rozwikłać co przedstawiały rozlane przez nich figurki woskowe. Czy wróżby się spełnią- przyszłość pokaże.

Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że miały miejsce również tańce przy dźwiękach wesołej muzyki.

Galeria zdjęć tutaj