Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Piłka, skoki, czy bieganie to jest nasze powołanie!

Wiemy na pewno, że dacię radę wygrać każdą olimpiadę!”

Miesiąc luty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym mija nam pod znakiem miłości, szacunku i przyjaźni.
W poniedziałek ( 21.02) uczniowie klas 0-3 wzięli udział w zmaganiach sportowych.
Turniej miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci do sportowego dopingu
i przestrzegania zasad fair-play. Przebieg poszczególnych konkurencji jasno określał sporządzony przez koordynatorów regulamin. Przeprowadzone zawody pomogły na chwilę wrócić do czasów z przed pandemii i poczuć tą beztroską dziecięcą radość. Zawodnicy czterech drużyn rywalizowali w kilku konkurencjach: bieg z nakładaniem ringo, jazda na platformie, bieg na szczudłach, ćwiczenie z przekazywaniem piłki oraz rzut do celu. Zawody sportowe odbyły się w reżimie sanitarnym. Każda grupa wiekowa rywalizowała o wyznaczonej godzinie, która jasno określał regulamin. Punkty były przyznawane za sprawne i dokładne wykonanie zadania, a także za postawę fair-play oraz mobilizujący doping. Wszyscy spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomem dla poszczególnej klasy. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować vice Wójtowi Gminny Reńska Wieś, Panu Janowi Domek za zasponsorowanie medali dla uczniów biorących udział w walentynkowych zawodach.
Takie zawody dla dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie:
"W zdrowym ciele zdrowy duch" . Stąd też narodziła się idea przeprowadzenia takich zawodów i mamy nadzieję że to wydarzenie będzie miało charakter cykliczny przy pełnym współzawodnictwie międzyklasowym.
Artykuł redagowały: pani Magdalena Bieniasz, nauczyciel wychowania fizycznego oraz pani Magdalena Pawlik, wychowawca grupy zerówkowej w Zespole Szkolno-
- Przedszkolnym w Długomiłowicach.

Galeria zdjeć tutaj