herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

3065253
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
850
926
3039
2998152
36929
34037
3065253

Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Śniadanie wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. W poniedziałkowy poranek, dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowywanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, pasztet, szynka, babka, stroiki z bazi – symboli budzącej się do życia przyrody. Najwięcej radości naszym przedszkolakom sprawiło wspólne szukanie w ogrodzie słodkich niespodzianek, które zostawił dla nich zajączek wielkanocny.

Wspólne uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Galeria tutaj

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy