Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Dzień Ziemi 2022

Obchody Dnia Ziemi przypadają na 22 kwietnia i mają na celu promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

W naszym oddziale przedszkolnym obchody tego święta nie ograniczyły się do oglądania edukacyjnego filmu czy nauki piosenki „Moja planeta”. Dzieci w grupie Żabek wykonały z masy solnej modele naszej planety, natomiast w grupie Pszczółek wykonano ekologiczne zabawki. W tym roku połączyliśmy dzień Ziemi z dniem delfina, aby uświadomić najmłodszym rolę czystego ekosystemu oceanów i mórz w kontekście życia tych niezwykle inteligentnych i przyjaznych człowiekowi zwierząt. Dzieci samodzielnie wykonały tematyczną wystawkę wykorzystując przyniesione maskotki, a także przygotowały prace plastyczne.

Ufamy, że edukacja proekologiczna przyniesie zamierzony efekt i przyszłe pokolenie będzie jeszcze bardziej świadome cywilizacyjnych zagrożeń oraz traktowania Ziemi jako wspólnego dobra dla wszystkich jej mieszkańców.

Galeria tutaj