Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Doradztwo zawodowe w przedszkolu😉

W tym tygodniu nasze najmłodsze przedszkolaki poznały przedstawicieli różnych zawodów. Dowiedziały się jak ważna jest ich praca oraz jaką rolę pełnią w społeczeństwie.

Przyjrzeli się bliżej zawodzie fryzjerki oraz nauczycielki, poznali zawód cukiernika, gdzie zobaczyli w jaki sposób przygotowuje się ciasto na pyszne, cieplutkie gofry. Poznali profesjonalne sprzęty oraz narzędzia pracy policjanta, strażaka, rolnika oraz ogrodnika- i tutaj na pamiątkę każdy przedszkolak zasadził swoją fasolę .

Największą atrakcją dla dziewczynek okazał się zawód krawcowej, kiedy to dzieci mogły uczestniczyć w uszyciu swojej materiałowej torebki na skarby. Natomiast chłopcy byli zafascynowani pracą strażaka oraz zabawkowym wozem strażackim , który pochłonął ich cały czas podczas zabawy.

Wszystkie zajęcia okazały się niezwykle ciekawe i atrakcyjne. „Smerfy” z ogromnym zaangażowaniem brały w nich udział.