herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

3065385
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
982
926
3171
2998152
37061
34037
3065385

Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Wyniki konkursu artystycznego 2021

„W dniu 24 lutego 2021 roku Komisja Diecezjalna przeprowadziła etap finałowy Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2021. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”.
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do Wydziału Katechetycznego wpłynęły 152 prace, w tym 149 prac plastycznych oraz 3 fotografie.” Taki komunikat można przeczytać na stronie Diecezji Opolskiej. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy pierwszej naszej szkoły – Jan Szpuga.

Do konkursu zgłosiło się jeszcze kilkoro uczniów z różnych klas: Agata Zięba i Rafał Pieszkała z klasy pierwszej, Nadia Urbas z klasy drugiej, Karol Tynda z klasy trzeciej oraz Emilia Pytlik, Armin Cebula i Filip Walczyk z klasy czwartej.

Wyniki i prace tutaj

Szkolne koła Caritas- zbiórka pachnideł

 

Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę darów dla łaźni dla osób  bezdomnych w Opolu. Zbiórka potrwa do końca marca. Dary można składać do czarnej skrzynki przed wejściem do szkoły. 

Zbieramy następujące artykuły:
- perfumy, dezodoranty
- maszynki, pianki, żele do golenia
- szampony
- mydła (w kostkach i w płynie)
- gąbki do mycia
- ręczniki.

 Wirusowi radę damy, gdy higieny przestrzegamy! Szkolne Koła Caritas, zapraszają do wzięcia udziału w wielkopostnej akcji: "Zbiórka Pachnideł dla osób bezdomnych". 

Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej zapraszają do udziału w akcji "Pachnidła dla osób bezdomnych”. Dary zostaną przekazane osobom korzystającym z usług łaźni dla Osób bezdomnych prowadzonej przez Caritas w Opolu.

Organizator akcji: Caritas Diecezji Opolskiej. Więcej w linku poniżej

Szkolne Koła Caritas

 

 

ŚWIĄTECZNY KONWÓJ

Czas Adwentu i Czas Bożego Narodzenia to dni, w których chcemy przynosić radość innym, zwłaszcza tym, w których w życiu jest jej mało. W związku z tym uczniowie z naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi przygotowali paczki świąteczne dla dzieci z DSM. Do akcji włączyły się przedszkolaki i nauczyciele. Włączyły się również dwie grupy wolontariuszy SKC z Maciowakrza oraz Anioły z Reńskiej Szkoły z ZSP w Reńskiej Wsi. Oprócz paczek zebrano również środki czystości, kosmetyki, odzież oraz produkty spożywcze. Dary odwieziono specjalną przyczepką a na miejscu rozdawał je święty Mikołaj. Ze względu na pandemię miejsce wolontariuszy przy transporcie zajęli ich rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Zdjecia tutaj

Zbiórka nakrętek

Na dzień 25 września zorganizowana została zbiórka wynikająca z planu pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Wolontariusze przygotowali plakaty informacyjne, które zostały rozwieszone na terenie obiektu szkolnego. W wyznaczony dzień przed szkołą ustawiono specjalną przyczepkę, na którą można było ułożyć worki z nakrętkami . Do zbierania karmy ustawiono specjalną skrzynkę.                                                                                                Udało się zebrać około 80 kg nakrętek. Michał, bo dla niego zbieraliśmy, już je odebrał. Dziękujemy wszystkim , którzy dołożyli choćby jedną nakrętkę.

          Sporo worków i puszek udało się zebrać dla zwierząt ze schroniska. Nasza zbiórka organizowana jest zawsze na przełomie września i października z racji dnia patrona ekologów – świętego Franciszka ( 4 październik). Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swe serca dla zwierzaków.

Zdjęcie tutaj 

WOLONTARIAT – INFORMACJE BIEŻĄCE

   Grupa Wolontariatu rozpoczyna kolejny rok pracy, warunki i okoliczności nie sprzyjają ale się nie poddajemy. Zapraszamy nowych chętnych, którzy chcieliby podjąć pracę na rzecz innych. Nasze spotkania odbywają się w środy oraz piątki o godzinie 14.30.

Wybrana została Rada Wolontariatu, której przewodniczącą została Dominika z klasy ósmej.

20200904 150121 Copy

herbgminny

Ostatnio dodane zdjęcia

szachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachyszachy