1720155

Twój IP: 34.204.189.171
18-10-2019

Gminne Mistrzostwa w Szachach

7 czerwca odbyły się pierwsze Gminne Mistrzostwa w Szachach. Przy szachownicach spotkało się 62 zawodników szkół podstawowych z terenu gminy, naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, klasy 1-3, 4-6 i 7-8. wśród najmłodszych uczestników bezkonkurencyjny okazał się Armin Cebula, który sięgnął po złoty medal, na trzecim miejscu znalazł się Paweł Gola, a piątym Jakub Goraj. W starszej kategorii najwyżej, na 6 miejscu uplasował się Leszek Bilski, a dwa oczka niżej Dawid Tyczka. Najstarszą grupę reprezentował Adam Bujak, który turniej zakończył na pierwszym miejscu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym najmłodszym, dla których ten turniej był debiutem.

Zdjęcia TUTAJ.

Mistrzostw gminy w tenisie stołowym

13 stycznia czworo uczniów klasy ósmej wzięło udział w mistrzostwach gminy w tenisie stołowym. Miło nam poinformować, że cała czwórka awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Najlepiej poradził sobie Jakub Pruszkowski, który zdeklasował wszystkich rywali i zajął pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Krawiec, który uległ w finale koledze z klasy. Wśród dziewcząt na drugim miejscu zakończyła rozgrywki Emilia Lohrengel, a na czwartym Kinga Tyczka. Zdjęcia TUTAJ.

Powiatowy turniej szachowy drużynowy

24 października odbył się turniej powiatowy szachów drużynowo. Szkołę w Długomiłowicach reprezentowała czwórka uczniów: Emilka i Paulina Piegza, Szymon Kasperski i Dawid Tyczka. Po emocjonujących pojedynkach nasza drużyna uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej. Gratulujemy uczestnikom sportowej walki i wysokiej lokaty.
Jednocześnie przypominam, że w sobotę 27.10 o godz. 9.30 w PSP nr 6 na ul. Stalmacha odbędzie się czwarty z cyklu turniejów Cuper Cup. Zapraszam wszystkich chętnych adeptów tej królewskiej gry do udziału w imprezie.

IMG 20181024 095726 IMG 20181024 095739

IMG 20181024 102736 IMG 20181024 103031

Podsumowanie projektu "Umiem pływać"

W dniu 12.10.2018 w Krapkowicach odbyły się zawody pływackie podsumowujące projekt: "Umiem pływać", który nasza szkoła realizowała od marca do czerwca 2018 r. Długomiłowice reprezentowało troje zawodników: Paweł Gola, z klasy drugiej oraz Marcel Cwalina i Wiktor Rękosiewicz, obaj z klasy czwartej. Nasi uczniowie mieli do wykonania dwa zadania, przepłynąć 25 m stylem grzbietowym i dowolnym. Wzięli również udział w sztafecie. Najlepiej poradził sobie Paweł Gola, który na dystansie 25m stylem dowolnym okazał się bezkonkurencyjny i zajął 1 miejsce, na miejscu 5 uplasował się Wiktor, a 7 Marcel. W stylu grzbietowym wszyscy chłopcy uplasowali się poza podium. W sztafecie zajęli 6 miejsce. W zawodach startowało 15 szkół i prawie setka uczniów. Gratulujemy uczestnikom.