herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

3065383
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
980
926
3169
2998152
37059
34037
3065383

Twój IP: 18.232.177.219
28-06-2022

Biblioteka

KONKURS NA DZIEŃ MAMY

Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie i Wychowawcy zapraszamy Waszych uczniów (klasy 1-6) do udziału w wyjątkowym konkursie „Dla Mamy envelo.pl”.
Na zwycięskie klasy czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 6000zł.
Więcej informacji pod linkiem https://www.envelo.pl/dla-mamy/
kwiatki dla mamy 1024x891

KONKURS "ZWIASTUNY WIOSNY"

Konkurs plastyczny „Pierwsze zwiastuny wiosny”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas „0” do udziału w konkursie plastycznym-dowolna technika „Pierwsze zwiastuny wiosny”.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 21.03.2022r. na adres e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście do Biblioteki do Naszych Pań.

Ogłoszenie wyników konkursu 23.03.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 wiosna konkurs

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

Nasza Szkoła weźmie udział w Akcji Żonkile -19 kwietnia, która upamiętnia rocznicę powstania w getcie warszawskim. W tym roku ofertę materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile poszerzymy o niezwykłe premiery literackie. Do stworzenia opowiadań i reportaży zaprosiliśmy Annę Bikont, Marcina Szczygielskiego oraz Pawła Beręsewicza

akcja Żonkile Fot. M. Jaźwiecki

 

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA,KTÓRY DO DZIŚ UCZY I BAWI DZIECI I DOROSŁYCH

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzony 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

Autor wykreował magiczny świat z takimi bohaterami jak pełni energii Królik i Tygrysek, spokojny i lękliwy Prosiaczek, mądra Sowa, opiekuńcza Kangurzyca czy pocieszny, choć wiecznie smutny osioł Kłapouchy. Niektórzy z nich także pochodzili od zabawek Christophera. Sympatyczni mieszkańcy Stumilowego Lasu podbili serca czytelników na całym świecie, dziś cała ta gromadka, z uwielbiającym miód Kubusiem na czele, są jednymi z najpopularniejszych bohaterów bajek.

Dzień Kubusia Puchatka  to święto, które jest obchodzone od co najmniej od 1986 roku, trudno jednak ustalić, kto był jego pomysłodawcą. Jako Dzień Kubusia Puchatka ustanowiono 18 stycznia, czyli dzień urodzin Alana Aleksandra Milne’a. Pisarz urodził się w 1982 roku w Londynie, w 1913 roku poślubił Dorothy De Selincourt, a w październiku 1920 urodził się im syn Christopher Robin. Sześć lat później Milne wydał swoje największe dzieło, czyli „Kubuś Puchatek”, które doczekało się kontynuacji dwa lata później pod tytułem „Chatka Puchatka”. Warto wspomnieć że autorem pięknych ilustracji był EH Shepard. Przygody o misiu kochającym miód i jego przyjaciołach doczekały się licznych ekranizacji.

kubus puchatek 600x400

herbgminny