herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2490854
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
1255
1038
6121
2422470
14061
25148
2490854

Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

Biblioteka

Konkurs plastyczny

Wojewódzki Konkurs plastyczny dla uczniów z okazji 100 rocznicy przeprowadzenia plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego

Opolski Kurator Oświaty oraz Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego zapraszają chętnych uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie z okazji 100 rocznicy przeprowadzenia plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego.

Z okazji przypadającej setnej rocznicy przeprowadzenia plebiscytu na Śląsku oraz wybuchu III powstania śląskiego Organizatorzy zapraszają uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz wszystkich chętnych uczniów ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym na plakat związany z w/w wydarzeniami historycznymi, które miały miejsce m.in. na terenie obecnego województwa opolskiego. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach: kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W każdej kategorii przewidziana jest jedna nagroda główna o wartości 500,00 zł oraz wyróżnienie premiowane nagrodą wartości 250,00 zł.
Serdecznie zapraszamy.

Załączniki: https://www.kuratorium.opole.pl/wojewodzki-konkurs-z-okazji-100-rocznicy-przeprowadzenia-plebiscytu-na-slasku-oraz-wybuchu-iii-powstania-slaskiego/

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie!- dnia 23 kwietnia.To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.

Książkowy hymn

  • Światowy Hymn Książki to symboliczny projekt Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.
  • Ta inicjatywa to pomysł na połączenie Czytelników z całego świata, tak aby ani język, ani kultura nie były barierą utrudniającą wspólne działanie. Hymn ma znaczenie symboliczne i jest złożeniem hołdu książce.
  • Tekst hymnu, to wiersz „Włosek poety” autorstwa Tadeusza Różewicza. Autor muzyki to Jan Kanty Pawluśkiewicz, polski kompozytor muzyki poważnej i filmowej. Tekst utworu przetłumaczono na kilkadziesiąt języków.

https://www.youtube.com/watch?v=BCjRDBt3Gok&t=9s       - zachęcam do wysłuchania.

książka

KONKURS !!!

KONKURS: Mój Hajmat – Moja Ojczyzna

Chcesz ocalić od zapomnienia legendy, historię swojego małego Hajmatu?

Zapraszamy zatem do udziału w konkursie, który organizujemy w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej.

Zgłoś się, a ocalisz od zapomnienia historię i dziedzictwo kulturowe swojej małej Ojczyzny.

Na zgłoszenia czekamy do 12.06.2021 r. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej (link znajduje się w komentarzu)

Nie zwlekaj!!

Najciekawsze prace będą wydrukowane w formie dwujęzycznych broszur.

Więcej szczegółów pod linkiem tutaj 

MÓJ HEIMAT PLAKAT

 

PAMIĘTAMY

78 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a także pierwszym powstaniem wielkomiejskim w okupowanej Europie.

Pod tym linkiem można zobaczyć film edukacyjny pt” Nie było żadnej nadziei”- polecam. https://www.youtube.com/watch?v=tmdSH_JfYzA

getto 1

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

                               biblkor                                                                           

Szkoła oficjalnie jest zamknięta. Jednak nie zapominam o czytelnikach  i zamieszczam trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.

Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:

https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,

https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,

https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów, 
Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie 
https://czasdzieci.pl/slask/.

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

 

                                               

herbgminny