herb

Dziennik Elektroniczny

 Zaloguj 

Odwiedziło nas:

2490884
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Wszystkie
1285
1038
6151
2422470
14091
25148
2490884

Twój IP: 35.175.212.130
14-05-2021

Biblioteka

Biblioteka

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PODCZAS ZDALNEGO       NAUCZANIA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM                       W DŁUGOMIŁOWICACH W DNIACH 26.10-8.11.2020

Chcesz zanurzyć się w świat książkowych bohaterów? Chcesz nadrobić zaległości w szkolnych lekturach?                    Chcesz odświeżyć sobie znajomość lektur przed egzaminem?A może chcesz poczytać dziecku do poduszki?Zrób to.Teraz masz na to dużo więcej czasu niż dotychczas.Nie masz pod ręką ciekawej książki? Nie zdążyłeś wypożyczyć lektury w bibliotece? Skorzystaj ze zbiorów bibliotek cyfrowych.

Oto ich adresy:

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów,
w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
Legimi.pl

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy e-booków w ramach abonamentu, zarówno
na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.
Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

herbgminny